Kalkulator rozcieńczania kwasu mlekowego

Źródło: Domowy peeling kwasem mlekowym
1. Co jakiś czas trzeba odświeżyć stronę, żeby "obudzić" kalkulator.

2. Kalkulator, przynajmniej na mojej przeglądarce czasem irytująco przeskakuje (po kliknięciu sam z siebie przesuwa się do góry), ale z tym niestety nie da się nic zrobić, trzeba po prostu kliknąć drugi raz.
Uwagi techniczne:
1. Kwas mlekowy jest rozcieńczany, a nie zatężany, więc liczba, jaką wpiszecie w kroku nr 2 nie może być większa niż w kroku nr 1. Wtedy wyjdą głupoty jak liczba ujemna, bo będzie błąd logiczny z założenia.
2. Żeby korzystać z kalkulatora musisz mieć zanstalowany arkusz kalkulacyjny na komputerze. Jest on domyślnie zainstalowany na większości komputerów. Może być to arkusz kalkulacyjny z pakietu Microsoft Office, Libre Office, Open Office lub podobny. Jeśli nie widzisz kalkulatora, to znaczy, że nie masz zainstalowanego arkusza kalkulacyjnego.
3. Jeśli macie do wyboru wagę i zlewkę, to lepiej  wybrać wagę. Substancje odmierzane wagą dają większą dokładność niż te, które odmierzamy objętościowo (na oko ciężej oszacować położenie cieczy względem podziałki).
4. Wartości zaokrągliłam do jednego miejsca po przecinku.
5. Kwas mlekowy 50% ma gęstość średnio 1,1 g/cm3, kwas mlekowy ok. 90% 1,2 g/cm3, dlatego wartość tą uśredniłam i do przeliczeń przyjęłam 1,15g/cm3


1 komentarz:

  1. Czym mogę zagęścić peeling? Czy mogę dodać gumę guar by otrzymać konsystencję żelu?

    OdpowiedzUsuń