wtorek, 14 kwietnia 2015

Oliwa magnezowa,jak zrobić? Właściwości chlorku magnezu. Zdrowotne i kosmetyczne.

Oliwa magnezowa blog DIY

Oliwa magnezowa


Magnez w kosmetyce i suplementacja w jednym.

Oliwa magnezowa to kosmetyk, suplement o działaniu przeciwzapalnym i silnie antyseptycznym. Ma działanie przede wszystkim lecznicze. Oliwa magnezowa tak naprawdę nie jest oliwą, nie jest tłusta,bo nie ma w sobie żadnego tłuszczu. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Konsystencję ma jak woda, po rozsmarowaniu przez chwilę pozostawia szczególne wrażenie, trochę dziwnie, bo niespotykane, ciężko do czegoś konkretnego to porównać.

Oliwa magnezowa jako eko-dezodorant do pach i stópUżywana jest jako eko-dezodorant. Zapobiega rozwoju bakterii odpowiedzialnych za powstawanie brzydkich zapachów.  Nie zatyka porów tak, jak robi to np. talk zmieszany z potem w dezodorantach, dlatego nie blokuje wydalania toksyn z organizmu.

Absolutnie naturalny dezodorant bez szkodliwych i rakotwórczych substancji. Ile z nas zdaje sobie sprawę jak szkodliwe substancje są w dezodorantach?

 • Talk posiada właściwości fizykochemiczne odpowiedzialne za powstawanie nowotworu (wykazują to 20-letnich badania). Może przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych i ropnych skory.
 • Parabeny - W 2004 roku dr Darbre zbadała próbki guzów złośliwych nowotowów piersi pacjentek. W każdym z nich znalazła parabeny  - związki obecne w dezodorantach. Łatwo wchłaniają się pod pachami, a szczególnie dobrze po depilacji pach, które sa wówczas podrażnione. Już w godzinę po aplikacji można wykryć w organiźmie śladowe ilości parabenów. W 2011 roku norwescy naukowcy poinformowali, że parabeny są obecne we krwi 60% osób z ogólnej populacji oraz że ma to silny związek ze stosowaniem kosmetyków.
 • Sole aluminium - działają toksycznie. Blokowanie wydostania się potu przez aluminium skutkuje tym, że organizm sam zatruwa się od środka. Działanie rakotwórcze zostało udowodnione licznymi badaniami naukowymi.

Oliwa magnezowa nie blokuje wydzielania potu. Nadal będziemy się pocić.  No cóż. Ale oliwa nie dopuści do namnażania bakterii, działa odkażająco, będzie blokować powstawanie  brzydkich zapachów. Nie dość, że nie będzie działała toksycznie i rakotwórczo to jeszcze dostarczy naszemu organizmowi magnez.


Oliwka magnezowa jak zrobić
Oliwa oliwka magnezowa stosowanie właściwości ojca beno cena opinie  efekty wchłanianie wchłanialność proporcje ilość dawkowanie  do ciała homemade magnesium oilsuplementacja magnezem kąpieli stóp ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy

Nie zrezygnowałam zupełnie z dezodorantów. Stosuję je w uciepłe dni, lub jeśli wiem, że będę miala stresujący dzień w pracy. Ale mocno ograniczyłam ich używanie, nie chcę przypłacić rakiem piersi kaprysu stosowania dezodorantów. W zimie, używam ich 2-3 razy w tygodniu. Na szyję aplikuję wtedy jedno małe psiknięcie ulubionych perfum.  W pozostałe dni mocno ograniczyłam używanie sklepowych dezodorantów na rzecz stosowania oliwy magnezowej. Nie jestem z osób, które dużo się pocą i kiedy stosuję oliwę nie czuć żadnego niemiłego zapachu, nadal przez cały dzień czuję się czysta. Nigdy nie używam dezodorantów bezpośrednio po depilacji pach.

Swobodnie możemy stosować oliwę magnezową do spryskiwania stóp. Szczególnie na upały, kiedy wiadomo, po zdjęciu butów zapachy nie zawsze powalają. Albo właśnie powalają ;)

Na trądzik na plecach, dekolcie


Oliwa sprawdzi się również jako pomoc w leczeniu trądziku na plecach czy dekolcie ze względu na swoje własności odkażające.  A na twarz? Wydaje mi się, że jednak może to być zbyt mocny środek. Chyba, że w niskim stężeniu.

Na zapalenie mieszków włosowych po depilacji maszynką i plastrami z woskiem


Wersja hardcore. Te z Was, które depilują się plastrami z woskiem na pewno znają problem wrastających włosków a w następstwie zapalenia mieszków. Bolące czerwone punkciki. Warto zaraz po depilacji spryskać nogi oliwą magnezową, bo działa ona antyseptycznie. A jak już wda się zapalenie? Piecze, jeju jak piecze. Ale działa. Jeśli nałożymy oliwę na skórę nieuszkodzoną wtedy nie odczujemy pieczenia, czy dyskomfortu, ewentualnie lekkie mrowienie (jeśli stężenie chlorku magnezu jest duże).  Skóra podrażniona czy uszkodzona będzie reagować reakcją pieczenia. Po 5 minutach przejdzie. Ale.. boli.

Na zapalenie mieszków włosowych stosowałam również tonik z witaminą C i peeling mocznikowy. One też trochę pieką (zależnie od stężenia), ale leczą.


Oliwa magnezowa domowej roboty
Oliwa oliwka magnezowa jak zrobić ojca beno forum cena do ciała kąpieli stóp ekologiczny dawkowanie proporcje wchłanialność skóra zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy

Oliwa magnezowa jako suplement magnezu zamiast tabletekI przede wszystkim. Oliwa magnezowa służy do uzupełniania niedoborów magnezu. Supementacja magnezem w tabletkach jest trudna, ze względu na drażniące działanie związków magnezu na uklad pokarmowy, przełyk. Może działać lekko przeczyszczająco, lub wywołać  biegunkę, dlatego stężenie magnezu w tabletkach jest na niskim poziomie. Dostarczanie magnezu przez skórę pozwoli uniknąć tego problemu.

Terapia uzupełniania magnezu wg wielu lekarzy trwa długo, a nawet bardzo długo. Są tacy, którzy twierdzą, że aby znacząco podnieść poziom magnezu w organizmie należy go dostarczać stale prze 6-10 miesięcy. A magnez jest bardzo potrzebny dla zdrowia i urody. Im starszy jest człowiek tym więcej ma wapnia niż magnezu. Stawy są zesztywniałe, człowiek traci gibkość. Podnosząc poziom magnezu powodujemy odmłodzenie organizmu.

Niedobór magnezu w organiźmie prowadzi do ogólnego zmęczenia organizmu, braku energii, drgania powiek i mięśni, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca, zwapnienia tkanek i wielu innych chorób. Niedobór powoduje też trudności w koncentracji, zaburzenia snu, rozdrażnienie.

Olej magnezowy właściwości
Oliwa oliwka magnezowa ojca beno jak zrobić cena forum wlaściwości do ciala kąpieli stóp wchłanialność efekty skóra dawkowanie ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy


Zdolność wchłaniania magnezu przez skórę była dyskutowana w kręgach sceptyków. Dlatego przeprowadzono badania na ochotnikach. jedno z takich badań przeprowadził dr Norman Shealy.
Szesnastu ludzi codziennie moczyło nogi (po kolana) w misce napełnionej roztworem chlorku magnezu. Codziennie też smarowali skórę oliwą magnezową.Po 4 tygodniach (więc po bardzo krótkim czasie jak dla magnezu) wykonano badanie poziomu magnezu przed eksperymentem i po.

Wyniki badań wewnątrzkomórkowego poziomu magnezu po 4 tygodniach stosowania oliwy magnezowej na ciało i do moczenia stóp jednoznacznie potwierdzają ok. 30% przyrost stężenia magnezu w organizmie.

Magnez można również podawać doustnie. W dawce 3 g działa silnie żółciopędnie i rozwalniająco, natomiast w dawce 700 mg (tj. 0,7 g) pobudza perystaltykę jelit, reguluje wypróżnienia.
Jedna mała łyżeczka (4 g chlorku magnezu sześciowodnego) zawiera 0,48 grama jonów magnezu.

Przepis na oliwę magnezową 20%SkładnikMiara [ml]Zawartość
procentowa [%]
Chlorek magnezu sześciowodny2020%
Woda destylowana6480%


1. Etap odmerzenia 20 ml chlorku magnezu

oliwa magnezowa chlorek magnezu
Oliwa oliwka magnezowa do ciala kąpieli stóp suplementacja magnezem ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy


2. Odmierzenie 64 ml wody destylowanej


Oliwa magnezowa jak zrobić diy


Oliwa oliwka magnezowa do ciala kąpieli stóp przepis receptura homemade magnesium oil ekologiczny zdrowy dezodorant homemade magnesium oil chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy


3. Połączenie składników

Tak wygląda po dodaniu wody do chlorku magnezu. Rozpuszcza się bardzo szybko

Oliwa oliwka magnezowa do ciala kąpieli stóp ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy

A tak wygląda po wstrząśnięciu

Oliwa magnezowa dezodorant blog
Oliwa oliwka magnezowa do ciala stosowanie właściwości proporcje ojca beno działanie dawkowanie efekty wchłanialność kąpieli stóp ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy


Przepis na oliwę magnezową 50%


SkładnikMiara [ml]Zawartość
procentowa [%]
Chlorek magnezu sześciowodny62,550%
Woda destylowana5050%


Uwagi do receptury


Wiele kobiet stosuje stężenie 50%. Dla mnie takie stężenie jest trochę za wysokie i żeby nie czuć nawet minimalnego dyskomfortu stosuję stężenie 20% i jest dobrze.

Przepisy dotyczą 100 gram kosmetyku.
W recepturze na 50 % zawartość chlorku magnezu zakłada 62,5 ml (a nie jak mogłoby się wydawać 50 ml), ponieważ 1 mililitr mojego chlorku ważył 0,8 grama. Stąd "rozbieżność". Jeśli chcemy być dokładni, to stężenie procentowe powinnyśmy podawać wagowo.

Recepturę znów stworzyłam na podstawie podziałki na strzykawce, ponieważ nie każdy posiada wagę. Ten, kto ma wagę, wówczas żeby stworzyć 50% roztwór dodaje normalnie: 50 gram wody i 50 gram chlorku. Pod górkę mamy, kiedy przechodzimy z gramatury na objętość, wtedy musimy znać gęstość substancji.


Oliwa oliwka magnezowa do ciala ojca beno właściwości cena forum opinie  kąpieli stóp ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy
Oliwa magnezowa właściwości
Oliwa oliwka magnezowa do ciała kąpieli stóp ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy


Przykłady oliw magnezowych sprzedawanych jako gotowce.

Skład:chlorek magnezu, woda.
Nic więcej.

Zechsal Olejek magnezowy, 55 zł za 100 ml
Klarna, oliwa magnezowa 28.90 euro za 100 ml
  Oliwa magnezowa działanie blog
Oliwa oliwka magnezowa do ciala kąpieli stóp ekologiczny zdrowy dezodorant chlorek magnezu sześciowodny w kosmetyce kosmetykach blog ervish diy

Średni koszt sporządzenia 100 ml 50% oliwy magnezowej domowej roboty to 1,15 zł

Chlorek magnezu sześciowodny można kupić w sklepach internetowych ze zdrową żywnością lub w sklepie chemicznym. Wybierzmy zawsze czystość do analiz oznaczoną jako cz.d.a. jest to największa czystość składnika chemicznego. Możemy też poprosić o atest jakości z laboratorium (kopię), każdy sklep powinien mieć atest dla każdej partii.
Koszt 1 kg chlorku magnezu cz.d.a. to ok .16-20 złotych.
Tonik rozjaśniający plamy blog diyPrzepis krem do rąk wosk pszczeliKosmetyki domowej roboty diy
Tonik z niacynamidem. 
Na plamy. [VIDEO przepis] 
Piling mocznikiem. 
Tonik eksfoliacyjny 
[VIDEO tutorial]Przepis DIY
Serum z witaminą A . 
Przepis [VIDEO tutorial] 


Nie wyrażam zgody na kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości publikacji mojego autorstwa (tekstu, zdjęć oraz filmów) bez mojej pisemnej zgody


Bibliografia:
 http://www.dumblittleman.com/2013/08/50-studies-suggest-that-magnesium.html
http://www.pro-test.pl/article_article/170284,0/Zdrowie+i+uroda_Rakotw%C3%B3rcze+kosmetyki.html
http://www.ancient-minerals.com/transdermal-magnesium/

47 komentarzy:

 1. W sumie to nawet nie wiedziałą ,że mozna tak tanio zrobic oliwe magnezowa.
  Ja kupuję w naszym klubie bardzo dobra oliwe .Nasza Oliwa magnezowa jest w pełni naturalnym produktem, w skład którego wchodzi chlorek magnezu (60%) i woda osmotyczna (40%) oczyszczona z metali ciężkich i innych niepożądanych związków chemicznych.
  Buteleczka 90 ml kosztuje w klubie 20 zl. Ale nie musze sama sie męczyc by ja zrobic :-). A do tego wszystkiego nasz klub magnezowy wynagradza mnie za to , ze ta oliwe kupuje.
  Gdyby ktos chciał przyłaczyc sie do naszego klubu zapraszam serdecznie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałbym tylko napisać że to czysta reklama i jeśli ktoś chce wydać 20 zł zamiast złotówki no to powodzenia. jeśli chodzi o męczenie się to czym Ty się zajmujesz w życiu, że uważasz to za męczące. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Świetna odpowiedź sama chciałam takowej udzielić :)

   Usuń
 2. Oliwa magnezowa. Kocham i już od 3 lat jest stałym gościem mojej apteczki. W sytuacjach stresu, ogólnego podenerwowania czy zmęczenia smaruję nią skórę (najczęściej przedramiona) i w ciągu 15-30 minut moje nerwy się uspokajają a ja dostaję zastrzyk energii. Placebo? Być może, choć ani herbatki z melisy, ani Kalms, ani nawet czekolada nie dały nigdy takiego efektu, a też w nie wierzyłam. Szczególnie w czekoladę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie placebo, osiągnięcie stabilnej dawki magnezu w organizmie to dość długotrwały proces, ale udowodniony. Ale wiele osób mówi o przypływie energii po użyciu oliwy magnezowej,więc myślę, że nie jest to wymysł na skalę masową, jeśli może nie działa jak cud-środek, to i tak coś w tym musi być.

   Zresztą wypicie kawy powoduje dość gwałtowne wydzielanie magnezu po czym czujemy się pobudzeni, dlatego kawa działa trochę jak napój energetyzujący. Uczucie jest jednak chwilowe, bo po wyrzuceniu tej dawki magnezu powoduje jego niedobór w dłuższej perspektywie. Podobnie może być z magnezem. Pytanie tylko jak bardzo przyswajalny jest magnez w trakcie jednokrotnej aplikacji. Jakiego stężenia używasz? Dla mnie wyższe jak 20 max. 25% jest niekomfortowe, więc nie przekraczam tej dawki.

   Usuń
  2. Nie wiem czemu, ale Twoja odpowiedź nie wyświetlała mi się jeszcze przez parę dni po tym, kiedy to napisałam. Dziwne :/ Dopiero dziś zauważyłam, że jest. W każdym razie ja swoją oliwę robię w proporcjach 1:1 - kiedyś znalazłam taki przepis w internecie i tak już zostało. Nie stosuję jej jednak na wrażliwą skórę pod pachami czy na twarz, jedynie na przedramiona albo nogi - tam, gdzie skóra jest grubsza i ma dość dużą powierzchnię, bo chodzi mi jedynie o uzupełnienie magnezu.

   To ciekawe, co piszesz o wydzielaniu magnezu po wypiciu kawy, nie wiedziałam o tym wcześniej. Z tego co wiem kofeina blokuje receptory adenozyny i podnosi ciśnienie krwi, stąd ustępowanie zmęczenia, ale moje pojęcie w tym temacie jest dość mgliste.

   Tez nie wydaje mi się, żeby to było jedynie placebo. Próbowałam tak wielu rzeczy, które miały być cudownym panaceum na różne dolegliwości, że zrobiłam się sceptyczna i zwyczajnie widzę, kiedy coś działa a kiedy nie.

   Usuń
 3. Ja widzialam balsam do ciala magnezowy ,ale cena szok! okolo 120zl za 250 ml
  Ewa D,Sztokholm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście Ewa, cena kosmos. Ależ te koncerny windują ceny. I to tylko dlatego, że klientki nie zdają sobie sprawy z tego, jaki jest skład

   Usuń
 4. Od siebie dorzucę drugi sposób - sól Epsom, czyli siarczan magnezu. Jest bardziej polecana dla osób z niedoczynnością tarczycy, po sobie widzę, że lepiej się po tym czuję niż po chlorku magnezu. Używa się tak samo jak chlorku - można dodawać do kąpieli (ale to akurat wychodzi dosyć drogo, bo trzeba dodać min szklankę na wannę), moczyć stopy w roztworze 1-2 płaskich łyżek na miskę przez ok 20-25 min 3 razy w tygodniu, albo zrobić właśnie oliwę. Oliwa z soli Epsom mniej się klei, ale za to potrafi zostawiać biały nalot. Fajna substancja, za jednym zamachem dostarcza się organizmowi zarówno magnez jak i siarkę.
  Tutaj krótkie badanie, jakby ktoś był zainteresowany :)
  http://www.mgwater.com/transdermal.shtml

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam o zamienniku w postaci siarczanu magnezu, ale szczerze mówiąc nigdy nie stosowałam, bo z miejsca zniechęciłam się właśnie przez opinie o białym nalocie na skórze. Przy stężeniu 20 do 25% nie zauważyłam klejenia chlorku magnezu, ale może każdy ma inne odczucia.
   Bardzo fajne i konkretne wyniki badań znalazłaś. Tym samym udowodniaś Usuri, że jej przypływ energii to wcale nie wymysł.
   Super :)

   Usuń
 5. :) Ja sama najbardziej lubię sposób drugi, czyli kąpiel stóp w gorącej wodzie, same plusy, żadnych wad. Więc jakby ktoś wolał ten sposób, to szczerze polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię moczenie stóp w gorącej wodzie :) MgCl2 rozkłada się dopiero w temperaturze ponad 117 stopni, więc bez obaw możemy porządnie podgrzewać roztwór

   Usuń
  2. To jeszcze dorzucę parę obserwacji - magnez przez skórę też można przedawkować, u mnie występowało osłabienie i lekkie pobolewanie mięśni. I do tego organizm stara się nadmiaru szybko pozbyć, więc jeżeli ktoś chce zbyt szybko uzupełnić niedobry, to skutek będzie odwrotny. I magnez wchłaniany tą metodą pozostaje w organizmie ok 9 godzin, nie wiem jak to się ma do magnezu z jedzenia :)

   Usuń
  3. Anima, bardzo ciekawa uwaga. Jak często stosowałaś oliwę i w jakiej formie w momencie, gdy zaczęłaś odczuwać osłabienie i pobolewanie mięśni? Oznacza to, że stosowałaś dobrą metodę/schemat postępowania

   Usuń
  4. Na poczatek komlementy za blog,jest fantastyczny i bardzo bardzo pomocny. Magnez odkrylam niedawno,stosuje moczenie nóg wieczorem i oliwe magnezowa kilka razy dziennie.Ja równiez czasami dczuwam osłabienie i pobolewanie mięśni, ale ja sie tym nie zrazam, wiem ze mi pomaga. Równiez mój maz który jest ciezko chory (marskosc watroby po wirusie C)uzywa obie metody.Mial On skurcze miesni w calym ciele(od 20 lat) ale najbardziej bolesne skurcze byly w stopach i lydkach. Juz po pierwszym moczeniu nóg poczul zbawienne skutki magnezu. Dziwi mnie ze lekarze wiedza tak malo na temat magnezu,rózne recepty przepisywali na skurcze, oczywiscie nic nie pomagalo. Dlatego Er vish,wspanialy blog...'keep up the good work' bo pomagasz wielu ludziom. Pozdrawiam Anna en Frans K. Holandia

   Usuń
 6. Od kilku miesięcy używam właśnie oliwy magnezowej (50%) pod pachy - faktycznie pocę się po tym trochę, ale przynajmniej nic nie czuć :) Teraz testuję mieszankę oleju kokosowego i sody oczyszczonej pod pachy - powiem Ci, że działa chyba jeszcze lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc nie słyszałam o tej mieszance. Dziala lepiej pod względem ochrony przed brzydkim zapachem? A jak z pieczeniem w porównaniu do średnio-stężonej oliwy magnezowej?

   Usuń
  2. Potwierdzam! Olej kokosowy z sodą to najlepszy antyperspirant na świecie! :D Próbowałam też oliwy magnezowej, ale olej kokosowy zdecydowanie wygrywa. Polecam jeszcze dodać do mieszanki kropelkę olejku eterycznego i mamy gratis ładny zapaszek :)

   Usuń
  3. Też potwierdzam, że olej kokosowy z sodą i olejkami eterycznymi jest świetnym zamiennikiem drogeryjnych dezodorantów.
   Olejki eteryczne pełnią tu nie tyle funkcje zapachowe (bo to się czuje przy aplikacji ale później to już niekoniecznie) co konserwujące i przede wszystkim ich właściwości antyseptyczne są tu niezwykle pożądane.
   Używam takiej mieszanki od lat i jestem bardzo zadowolona :) Daje radę nawet w duże upały.
   Mała uwaga - ta mieszanka nie zmniejsza pocenia tylko niweluje zapach.

   Usuń
 7. Dziewczyny, poprosze o skład i proporcje dezodorantu z oleju kokosowego i sody. Dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robię na oko. Proporcję mniej więcej 1:1, ważne żeby Tobie konsystencja odpowiadała. Ja przygotowuję w malutkim słoiczku, i starcza na około 2 tyg:
   1 czubata łyżeczka oleju kokosowego, 1 łyżeczka sody (teraz w upały daję troche więcej, aby zagęścić), + opcjonalnie około 3 krople olejku jaśminowego (np.) albo innego olejku eterycznego.

   Usuń
  2. Dziekuje bardzo za przepis,dziala rewelacyjnie :)
   Uzywam go codziennie i polecam kazdemu.
   Bez przesady moge powiedziec ze ten dezodorant zmienil moje zycie.Pozdrawiam Anna

   Usuń
  3. Też robię na oko i wystarcza mi na niezwykle długo (aplikuję coś około małego ziarnka grochu pod pachę).
   Na jakieś 3 łyżki oleju kokosowego + sody na oko podobną ilość dodaję około w sumie 10-15 kropli olejku eterycznego np. eukaliptus + pomarańcza.
   Jedyny minus to taki, że soda może być wyczuwalna przy aplikacji na skórze jak ziarnka piasku, później się rozpuszcza i w ogóle jej nie czuć. (w oleju jest nierozpuszczalna ale na skórze się rozpuszcza)

   Usuń
 8. A ja mam pytanko co do oliwy magnesowej - czy można ją wzbogacić np. Mocznikiem i czy warto najpierw zrobić badania. Odkryłam ten artykuł przypadkiem i jestem zachwycona ale zielona��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doczytałam że oliwy magnezowej używa się do leczenia bezsenności (z czym mam problem) dermatoz i łuszczycy ale nie ma dokładnych informacji może ktoś wie coś na ten temat?

   Usuń
  2. Można wzbogacić mocznikiem, ale mocznik stosunkowo szybko hydrolizuje do amoniaku więc po pierwsze musiałabyś taką mieszankę musowo trzymać w lodówce, a po drugie szybko zużyć. Mocznik stabilizuje się np. mleczanem sodu, wtedy wolniej przebiega hydroliza.

   Usuń
  3. Czyli tak prościej albo z mleczan sodu albo wcale ? Czekam na magnez i będę testować niestety w aptekach nie do dostania tylko siarczan i to za dużo większe pieniądze

   Usuń
  4. Tak, mogłabyś też użyć kwasu mlekowego, ale on może zbyt mocno zaburzać pH. Ale pamiętaj, że musisz zużyć o wiele szybciej, bo składniki szybciej przereagują. Już po 21 dniach (w podwyższonej temperaturze 45 st. C) pH mocznika może się podnieść z około 7 do około 9.

   Usuń
 9. nie wiem czy było to pytanie ale nie mogę znaleźć.. jak i gdzie przechowywać olejek magnezowy i jaki jest jego termin przydatności? 1 rok?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja używam oliwy magnezowej od miesiąca i powiem że na trądzik lepiej działa u nas mocznik a oliwa jest rewelacyjna na skurcze lub tzw. niespokojne nogi ,mąż użył trzy razy wtarł w mięśnie i "przestał w nocy biegać " teraz używa kilka razy w tygodniu i o dziwo jest spokój 😊fakt uczucie dziwne ale działa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to bardzo ciekawe, muszę przekonać swojego tż do używania oliwy :) Twój mąż używał oliwy tylko wcieraniem bez moczenia?

   Usuń
 11. Dzien dobry;-)Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania chlorku magnezu po przebytej chorobie nowotworowej? Pozdrawiam i dziekuję za świetny, rzetelny artykuł..p.s blog odkryłam przed kilkoma dniami, rewelacja;)już zrobiłam swój pierwszy w zyciu kremik na bazie wosku pszczelego i oliwy z oliwek..efekty dostrzegalne po jednej aplikacji..wielkie dzięki 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry :) Wiesz, w tak poważnej, medycznej kwestii wolę Cię nie sugerować, najlepiej przy okazji zapytaj lekarza. Ale wg różnych źródeł stały niedobór magnezu może (nie bezpośrednio) ale mieć wpływ na rozwój raka, jak w tym artykule http://drsircus.com/medicine/magnesium/magnesium-and-cancer
   Nie słyszałam, żeby przebyta choroba nowotworowa była przeciwskazaniem dla jego stosowania, ale poradź się lekarza.
   Dziękuję, cieszę się, że przepisy wychodzą i z nich korzystasz :)

   Usuń
  2. Dziękuję Ci bardzo..faktycznie lepiej będzie gdy poradzę się lekarza w tej sprawie. Serdecznie pozdrawiam 💐

   Usuń
 12. Chlorek magnezu rozpuścić w pogrzanej wodzie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy23 lutego 2016 22:24

  Chlorek magnezu rozpuścić w pogrzanej wodzie?

  Odp.: Tak, wówczas szybciej się rozpuści. pozdrówka :)

  I dzięki Ci Er vish za ten wspaniały - nie... raczej przewspaniały blog :) pozdrawiam Cię cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i widzę, że sobie poradziłyście same :) Potwierdzam to co wyżej Anonimkowa pisze, w ciepłej wodzie szybciej się rozpuści.

   Usuń
 14. Czy woda do roztworu musi być koniecznie destylowana? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
  A na blog trafiłam przypadkiem i na razie czytam wyrywkowo, ale tu jest kopalnia cennych informacji! Tej, która mi jest potrzebna niestety nie znalazłam, pozdrawiam serdecznie 😊 i dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, najlepiej, żeby była destylowana jeśli zamierzasz robić oliwę, która będzie przechowywana. Jeśli miałaby to być wersja robiona na jeden raz, to można się pokusić o dodanie wody przegotowanej.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję! Tak, będzie przechowywana, więc musi poczekać do jutra na wodę 😊

   Usuń
 15. Czy ktoś wie ile mniej więcej razy dziennie powinno się aplikować taką oliwę?

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam zapalenie stawu kolanowego oraz problem ze ścięgnem Achillesa.Czy mogę stosować na te miejsca oliwę magnezową? Wcierać w bolące miejsca oraz ile razy dziennie? Wspaniały blog, dużo dobrych i użytecznych wiadomości:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam. Chciałam spróbować zrobić tą oliwę i przetestować.
  Czy taki chlorek magnezu http://(...) jest bezpieczny i nadaje się do wykonania Oliwy??
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ten chlorek magnezu będzie odpowiedni do użytku na skórę. Jest to gatunek czysty, czystszym jest jeszcze na przykład cz.d.a. czyli czystość do analiz, ale sam "czysty" jest wystarczający i jak najbardziej bezpieczny do użytku zewnętrznego (zawiera 99-99,9% substancji). Wybacz usunęłam link z komentarza, to dlatego, że zauważam przejawy marketingu szeptanego na stronie, poza tym nie chcę robić nikomu darmowej reklamy. Pozdrawiam :)

   Usuń
 18. Czy można wzbogacić oliwę magnezową mieszanką olejków eterycznych, aby wykonać dezodorant perfumowany? Jeśli tak, czy potrzebny jest solubilizator i konserwant? Dziękuję i pozdrawiam

  Iwona

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja się nie mogę oderwać od tego bloga, jestem zachwycona. Czy mogę użyć tą oliwę na heksapeptyd, ponoć z magnezem ma najskuteczniejsze działanie?

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam, jak dlugo moża przechowywać taką oliwę? Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń